Pokud máte blízko k přírodě, pak je právě pro vás návštěva Ekocentra Čapí hnízdo tou správnou volbou!

Hned po vstupu do areálu Ekocentra se připravte na první lákadlo – lanový park se skluzavkou, tvořený několika desítkami metrů vzájemně propojených stezek, žebříků a můstků. Obzvlášť pokud přijedete s dětmi, bude těžké odolat. Ty, kterým se to podaří, čeká Labyrint divokých hendikepovaných zvířat. Tady je soustředěno mnoho zraněných či jinak znevýhodněných zvířat, kterým je zde poskytnut azyl v prostorných výbězích a voliérách. Pozorovat tu můžete například sovy, divoké prase, čápa, vydru, káně, lišku, orla a mnoho dalších druhů zvířat. Překvapivě zde narazíte i na klokany, surikaty či lemury – zábavné opičky, od jejichž voliéry nebudete chtít odejít.

Na Labyrint dále navazuje naučná stezka. Tou se můžete vydat na přilehlé louky a pastviny a pozorovat pasoucí se krávy, koně, lamy, ovce a kozy. Naučnou stezkou vás provede lektor, který vás během 45 minut obohatí o spoustu zajímavostí.

Pro školy a školky máme připravenou pestrou nabídku výukových programů, výklad bývá vždy přizpůsoben věku žáků ve skupině. Výukové programy jsou koncipovány tak, aby se děti aktivně seznámily s daným tématem formou praktických ukázek, jednoduchých her nebo úkolů.

Nezapomínáme však ani na dospělé, které s radostí provedeme po velké části areálu a pokud je to možné, nahlédneme společně i do multifunkční haly Čapího hnízda.

Kdyby Vám při procházce vyhládlo útočiště vám poskytne bistro ,,U Čápa“, umístěné přímo v areálu Ekocentra. Můžete se zde občerstvit, načerpat síly a přitom se kochat pohledem na koně v kryté jízdárně.

Pokud máte blízko k přírodě, chcete načerpat nové informace, zabavit děti nebo si jen odpočinout v krásném prostředí, pak je právě pro vás návštěva Ekocentra Čapí hnízdo tou správnou volbou!

Objevte svět imoba klubu